5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Alıştırma

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Alıştırma

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Alıştırma dosyasını  linke tıklayarak indirebilirsiniz. 5. sınıf 1. unite Aşağıdaki paragraflarda ise bu ünitenin amacını ve alıştırmanın içeriği ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Bu ünitede öğrencilerin ülkeleri, milliyetleri ve dilleri öğrenmesi beklenmektedir. Ayrıca okullarında ki dersleri öğrenerek kendi ders programlarını İngilizce yazabilecek hale kavuşması umulmaktadır. Bu ünitenin sonunda öğrenciler aşağıdakileri İngilizce ile ifade edebilmesi beklenmektedir;

  • Kendilerini tanıtabilmeleri,
  • Kendileri hakkında bilgi verebilmeleri,
  • Beğendikleri ve beğenmedikleri dersleri ifade edebilmeleri,
  • Ülkelerin ve milletlerin isimlerini söyleyebilmeleri,
  • Ders programlarını İngilizce hazırlayabilmeleri.

Alıştırmanın birinci sorusu bayrakların karşısına o bayrakların ait olduğu ülkelerin, ve o bayrakları sahip milletlerin ve o milletlerin konuştuğu dillerin yazılması beklenmektedir. Bu sayede çocuklar hangi ülkelerde hangi milletlerin yaşadığını ve hangi dili konuştuğunu öğreneceklerdir.

Alıştırmanın ikinci sorusu ise ülkeler ve milletlerle ilgili diyalog doldurma sorusudur. Öğrenciler, bu diyalogları doldurarak günlük konuşmada öğrendikleri kelimeleri nasıl kullanabileceklerini öğreneceklerdir.

Üçüncü soruda ise öğrencilerden verilen resimlerin altına o resmin dersinin adını yazması beklenmektedir. Bu sayede öğrenciler derslerin İngilizce isimlerini öğreneceklerdir.

Dördüncü soru ise yine bir diyalog sorusudur. Öğrenciler diyalog sorusunu yanıtlayarak öğrendikleri kelimeleri nasıl kullanabileceklerini göreceklerdir.

Beşinci soru ise öğrencilerin okuduklarını anlayıp anlamadıklarını ölçmek için hazırlanmış çok kısa bir paragraf sorusudur. Öğrencilerden paragrafla ilgili olan soruları cevaplamaları beklenmektedir.

Altıncı soruda öğrencilerin kendi ders programlarını İngilizce olarak yazmaları beklenmektedir. Bu sayede öğrendiklerini gerçek hayatla ilişkilendirebileceklerdir.

Son soru ise bu ünite ile ilgili tüm konuyu kapsayarak öğrencilerin kendisini tanıtması istenmiştir.

2017 2018 5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Kelimeler

 

Önceki

Past Continuous Tense

Sonraki

6. Sınıf İngilizce 1. Ünite Alıştırma

  • Email aboneliği

    Esakademi.com'dan iyi ve güzel haberler almak için listeye mailinizi ekleyin