6. Sınıf İngilizce 1. Ünite Alıştırma

6. Sınıf İngilizce 1. Ünite Alıştırma

6. Sınıf İngilizce 1. Ünite Alıştırma dosyasını  linke tıklayarak indirebilirsiniz. 6. sınıf 1. ünite alıştırma Aşağıdaki paragraflarda ise bu ünitenin amacını ve alıştırmanın içeriği ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Bu ünite çocuklarımıza İngilizce saatleri ve okul sonrası yaptıkları faaliyetlerin İngilizce’sini öğretmeyi amaçlıyor. Bu bağlamda, bu ünite tamamlandığında çocukların aşağıdakileri yapabilmesi bekleniyor;

  • İngilizce “saat kaç?” diye sorabilmek,
  • İngilizce olarak saatin kaç olduğunu söyleyebilmek,
  • Okuldan sonra yaptığı faaliyetleri İngilizce ifade edebilmek,
  • Günlük rutinini İngilizce ifade edebilmek.

Alıştırmanın birinci sorusu çocuklara okul sonrasında yaptıkları bazı faaliyetleri öğretmeyi amaçlıyor. Bu bağlamda soru İngilizce faaliyetlerin Türkçe anlamları ile karşılaştırılmasını istiyor.

İkinci soru ise “saat kaç?” sorusunun cevabının nasıl verilmesi gerektiğini öğretmeyi hedefliyor. Bu kapsamda soru verilen saatleri İngilizce cümle içinde kullanılmasını istiyor.

Üçüncü soru ise “a.m.” ve “p.m.” kullanımını çocuklarımıza öğretmeyi amaçlamaktadır ve bir kutu doldurma sorusudur.

Dördüncü soru ise çocuklarımızdan verilen bazı günlük faaliyetleri ne zaman yaptıkları yazmaları isteniyor. Burada amaç çocuklarımıza verdiğimiz bilgileri günlük hayatta nerelerde kullanabileceklerini göstermektir.

Beşinci soru ise verilen sorular cevapları ile eşleştirilmesi isteniyor ve taşıdığı amaç dördüncü sorunun amacıyla aynıdır.

Altıncı soruda ise kısa bir paragraf veriliyor ve bu paragrafla ilgili soruların cevaplanması isteniyor. Burada ki hedef ise çocuklarımızın okuduğunu anlama yetisinin geliştirilmesidir.

Son soru ise çocuklarımıza günlük rutinlerini İngilizce yazdırarak çocuklarımızın hem yazı yeteneklerini geliştirmeyi hem de öğrendiklerini kullanma yetisini kazandırmayı hedefliyor.

 

Önceki

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Alıştırma

Sonraki

7. Sınıf İngilizce 1. Ünite Alıştırma

  • Email aboneliği

    Esakademi.com'dan iyi ve güzel haberler almak için listeye mailinizi ekleyin