7. Sınıf İngilizce 1. Ünite Alıştırma

7. Sınıf İngilizce 1. Ünite Alıştırma

7. Sınıf İngilizce 1. Ünite Alıştırma dosyasını  linke tıklayarak indirebilirsiniz. 7. sınıf 1 ünite alıştırma Aşağıdaki paragraflarda ise bu ünitenin amacını ve alıştırmanın içeriği ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Bu ünite çocuklarımızın İngilizce kişisel ve fiziksel özelliklerden bahsederek insanları ve kendilerini anlatabilmelerini öğretmeyi amaçlıyor. Bu bağlamda, bu ünite tamamlandığında çocukların aşağıdakileri yapabilmesi bekleniyor;

  • Kişilik ile alakalı kelimeleri bilmek,
  • Fiziksel özelliklerle ilgili kelimeleri bilmek,
  • Kendi fiziksel ve kişisel özelliklerini İngilizce ifade edebilmek,
  • Çevresindeki insanların fiziksel ve kişisel özelliklerini İngilizce açıklayabilmek.

Alıştırmanın birinci sorusu çocuklarımıza kişilik ve fiziksel özelliklerle ilgili bazı kelimeler İngilizce-Türkçe kelime eşleştirme yoluyla öğretilmeye çalışılmıştır.

İkinci soru bir boşluk doldurma sorusudur ve çocuklarımızın hem okuduklarını anlama yeteneğini geliştirmekte hem de kelimelerin kullanımına ilgili bir ön bilgi vermektedir.

Üçüncü soru ise bir kısa yazı çalışması içermektedir. Bu çalışmada öğrencilerimize kendilerini en az beş kelime anlatmaları istenmiştir. Bu çalışma ile hem kelimeleri nasıl kullanacaklarını öğreneceklerdir hem de yazı yetenekleri gelişecektir.

Dördüncü soruda bir paragrafla ilgili hem klasik hem de doğru-yanlış soruları sorulmuştur. Amacı ise çocuklarımızın okuduğunu anlama yeteneğini ölçmektir.

Beşinci soru ise üçüncü soru ile aynı özellikleri taşımakta olup öğrencilerin yazı yetilerini pekiştirmeye yöneliktir.

Altıncı soru ise kelimelerin günlük hayatta ki örneklerini kendi aileleri üzerinden  göstermeyi amaçlamaktadır. Bu sayede kelimeler daha fazla akılda kalacaktır.

Son soru ise bir resim açıklama sorusudur. Öğrencilerden bu soruda tüm öğrendiklerini tek seferde kullanmaları beklenmektedir.

7. Sınıf İngilizce 1. Ünite Alıştırma

Önceki

6. Sınıf İngilizce 1. Ünite Alıştırma

Sonraki

YDS YÖKDİL Kelime

  • Email aboneliği

    Esakademi.com'dan iyi ve güzel haberler almak için listeye mailinizi ekleyin