Human Body Parts

Human Body Parts

Human Body Parts ilköğretim İngilizce derslerinin ana konularından birisidir. Bu ünitede çocuklar vücudumuzdaki organların isimlerini öğrenirler. Çocuklarımızın bu konuyu öğrenmelerini kolaylaştırmak için siz öğretmenlerimize ve ailelerimize çok biz bir alıştırma hazırladık. Alıştırmayı indirmek için lütfen tıklayınız.Our Body Ayrıca aşağıdaki açıklamaları okuyarak her bir sorunun neyi amaçladığını öğrenebilirsiniz.

  • Birinci soru bir eşleştirme sorusudur. Çocuklarımızdan eğlenceli ve renkli resimleri İngilizce karşılıklarıyla eşleştirmeleri isteniyor. Renkli görseller sayesinde çocukların kelimeleri akıllarında daha kolay tutması sağlanmaya çalışılıyor.
  • İkinci soru ise eksik harfleri bulma sorusudur. Bu tarz sorular çocuklarımızı hem düşünmeye sevk ediyor hem de bildikleri tüm kelimeleri beyinlerinde taramalarını sağlayarak diğer kelimeleri de hatırlamalarına yardım ediyor.
  • Üçüncü soru da ise öğrencilerimizden boşlukları uygun kelimelerle doldurmaları bekleniyor. Bu sayede çocuklarımız hem kelimelerin günlük kullanımlarını görürken hem de okuduklarını anlama yetilerini geliştiriyorlar.
  • Dördüncü soru bir eşleştirme sorusu olup nesneler ile organlar arasında çocuklarımızın bir bağ kurmasını sağlayarak kelimelerin unutulmamasına yardımcı oluyor.
  • Son soru işe yine bir boşluk doldurma sorusu olup üçüncü soru ile benzer amaçlar gütmektedir.

Cartoon little girl. Vocabulary of human body parts vector set

Önceki

How To Write A “Doing Business” Homework

Sonraki

IELTS Writing İpuçları

  • Email aboneliği

    Esakademi.com'dan iyi ve güzel haberler almak için listeye mailinizi ekleyin