sadece arama motorundan gelenlere reklam göstererek adsense gelirlerini artırmak

Eğer website gelirlerini reklamlardan sağlıyorsanız o zaman sadece arama motorlarından gelenlere reklam gösterimine izin vermeniz mantıklı olur. Bunun iki nedeni vardır.

birincisi arama motorundan gelen ziyaretçi adsense reklamlarını tıklayamaya daha çok meyillidir. Çünkü bu ziyaretçiler arama motorlarında hep bir sorunun çözümünü ararlar.

ikincisi eğer adsense reklamlarına tıklayanlar arama motorlarından gelenler değilse bu kazancınızı düşürür.Google adsense reklamlarında akıllı fiyatlandırma tekniğini kullanıyor. Özetle arama motorundan gelen bir ziyaretçi gerçek bir ziyaretçidir ve daha fazla değerlidir.

Bu iki faktörü dikkate alarak wordpress sitende sadece arama motorundan gelen ziyaretçilere reklam göstermek için aşadaki kodu functions.php sayfasına kopyalamalısınız.


function agentwp_adsforSEvisitors(){
$ref = $_SERVER['HTTP_REFERER'];
$SEs = array('/search?', 'images.google.', 'web.info.com', 'search.', 'del.icio.us/search', 'soso.com', '/search/', '.yahoo.');
foreach ($SEs as $source) {
if (strpos($ref,$source)!==false) return true;
}
return false;
}

Burada $SEs popüler arama motorlarını listeleyen bir dizidir(array). Diğer arama motorlarını da bu dizi içine dahil edebilirsin. Bunu yaptıktan sonra aşağıdaki kodu reklam göstermek istediğin yere yapıştırmalısın.


if (function_exists('agentwp_adsforSEvisitors')) {
if (agentwp_adsforSEvisitors()) {
//reklam kodunu buraya ekle
}
}

Hepsi bu kadar. Şimdi reklamlar sadece arama motorundan gelen kullanıcılara gösterilecek. Bunu wordpress sitenizde deneyin. Tıklama ve kazanç oranının arttığını göreceksiniz.

Önceki

ingilizcede geçişli ve geçişsiz fiiller

Sonraki

wordpress telif hakkı yazısını dinamik olarak göstermek

  • Email aboneliği

    Esakademi.com'dan iyi ve güzel haberler almak için listeye mailinizi ekleyin