Websiteyi mobil uyumlu hale getirmek (responsive)

21 Nisan 2015 tarihinden sonra Google mobilden yapılan aramalarda, mobil uyumlu olmayan sitelerin içeriğini arama sonuçlarında göstermiyor.

Yani bu ne demek oluyor?
Screenshot_3

Bir kullanıcı internete cep telefonu ve tablet’ten giriyor ve bir konu arıyor. Sitenizde ilgili konu bulunsa bile eğer siteniz mobil uyumlu değilse arama sonuçlarında gösterilmez. Daha açık bir ifade ile siteniz mobil uyumlu değilse arama motorlarının gözünde beş para etmez.

Aslında siteyi mobil uyumlu hale getirmek kadar önemli bir diğer konu da, dil seçeneği eklemektir. Daha fazla trafik çekebilmek adına sitenizin birden fazla dile hitap etmesi gerekir. Gerek satış, gerek görüntülenme için özellikle İngilizce dil desteği ya da hedef kitleniz doğrultusunda alacağınız bir çeviri hizmeti büyük fark yaratacaktır.

Sitemin mobil uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım?

Google bir karar alırken neticesini de düşünür. Bunun için bir araç geliştirmiştir. Bu linki tıklayarak sitenizin ya da sayfanızın mobil uyumlu olup olmadığını test edebilirsiniz. Analiz sonunda aşağıdaki gibi bir bilgilendirme alıyorsanız siteniz/sayfanız mobil uyumlu demektir.

mobil-uyumlu-site-yapmakAncak aşağıdaki gibi bir bildirim alıyorsanız siteniz malesef mobil uyumlu değil.

siteyi-mobil-uyumlu-yapmak

Hasss! N’apcaz panpa yaaa, sitem mobil uyumlu değilmiş?

Bu tarihe kadar vaktiniz var. Şu an için siteniz hala mobil aramalarda üst sıralarda ve henüz alınan bu karardan etkilenmemiş durumda. 21 Nisan’dan sonra Google sitenize bir kez göz atar ve geri gider.

Sitenizi responsive hale getirebilir ya da sitenizin özel bir mobil versiyonunu yapabilirsiniz.

Bu derste “siteyi mobil uyumlu hale getirmek” konusunun önemini öğrendik.

Aşağıdaki linkten daha fazla bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Güvenli ödeme sistemi, uzmanlaşmış tasarımcı kadrosu ile profesyonel web site tasarım hizmetleri SadeceON’da! 10 liradan başlayan uygun fiyatlarla sen de web sitesi yaptır ve firmanı daha geniş kitlelere duyurmaya başla! Birbirinden tecrübeli tasarımcılarla ekonomik fiyatlarla mobil uyumlu web tasarım için Sadeceon.com sitesini ziyaret edebilir ve web tasarım hizmetlerinden rahatlıkla faydalanabilirsin.

Önceki

Almanca:Belirsiz artikeller Unbestimmte Artikel

Sonraki

Almanca: selamlaşma ve tanışma

  • Email aboneliği

    Esakademi.com'dan iyi ve güzel haberler almak için listeye mailinizi ekleyin