woocommerce tamamen nasıl kaldırılır?

woocommerce tamamen nasıl kaldırılır?

Woocommerce ile bir e-ticaret sitesi kurdunuz, ürünleri de eklediniz. Ama sonra her nedense woocommerce’i kaldırmak istiyorsnuz. Eklentiyi admin panelden sildiğinizde tablolarınız ve ürünleriniz hala veri tabanında kalır. Bu daha sonra tekrar woocommerce’i kurmak istediğinizde ürünleri yeniden sergilemek adına iyi bir şeydir.

Peki ya gerçekten tamamen woocommerce’i kaldırmak isterseniz?

FTP ana dizin yolu

Woocommerce’i tam olarak silmek için FTP ile host’unuzun kök klasörüne erişin(WordPress’in kurulu olduğu dizin). Genellikle bu dizin /public_html yoludur. Burada wp-config.php sayfasını açın ve /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */ satırını bulun.

Daha sonra bu satırın üzerine define( 'WC_REMOVE_ALL_DATA', true); kodunu yapıştırın.

Son olarak sitenizin admin panelinden woocommerce eklentisini her zaman yaptığınız gibi etkinsizleştirin(deactivate) ve silin(delete). Bu adımlardan sonra Woocommerce veri tabanından tamamen silinmiş olacak. Bende geride hiç tablo falan kalmadı. Ama eğer bir şekilde yine de veritabanında Woocommerce tabloları kalmışsa bunları el ile silmelisiniz.

Veritabanından el ile tablo silmek için cPanel‘e giriş yaptıktan sonra phpMyadmin‘e gitmelisiniz. Eğer hiç cPanel ve phpMyadmin kullanmadıysanız bir eklenti yardımıyla tablo silme işlemi yapabilirsiniz.

Veri tabanından tablo silmek için Advanced Database Cleaner eklentisini kullanabilirsiniz. Hala sorunlarınız devam ediyorsa teknik destek almak için bizimle iletişime geçin.
[email protected]
Özel olmayan genel sorularınız için yorum kutusunu kullanmalısınız.

Önceki

Soru: Windows 10 ekrandaki bulanık yazıları düzeltmenin bir yolu var mı?

Sonraki

endorse kelimesinin anlamı

  • Email aboneliği

    Esakademi.com'dan iyi ve güzel haberler almak için listeye mailinizi ekleyin