wordpress header bölümünde site adını ve slogan göstermek

Bir wordpress sitesinin header.php sayfasında sitenin adını ve sloganını nasıl gösteririz?

HTML’de <a></a>kodu ile sayfalara link ekleriz, href komutu ile verilen link hangi sayfaya açılacak onu belirtiyoruz, title özelliği ile verdiğimiz linke bir başlık atıyoruz. Sitemizin adını h1 etiketi arasında göstermek SEO açısından güzel olur. Sitemizin sloganını ise h1 etiketinin alt etiketi olan h2, h3 veya h4 ile gösterebiliriz. HTML dilinde rel komutu o anki sayfa ile bağlantı verilen sayfa arasındaki ilişkiyi gösteririr. Bu komutu sadece href özelliği mevcutsa kullanmalıyız. WordPress sitemizin adını ve sloganını admin paneline giriş yaptıktan sonra başlangıç > ayarlar > genel yolunu takip ederek değiştirebiliriz.

esc_url() ile tarayıcıya bunun bir link olduğunu söylüyoruz. esc_attr, HTML etiketlerinde özellik değerlerinden kaçış yapmak için kullanılır. Bir WordPress hazır fonksiyonu olan bloginfo( 'name' ); ile sitemizin adını yazdırıyoruz. Bir başka hazır fonksiyon olan bloginfo( 'description' ); ile sitemizin açıklamasını yani sloganı gösteriyoruz. Öyleyse tüm kod aşağıdaki gibi olacak.

 

<h1 class="site-title">
<a href="<?php echo esc_url( home_url( '/' ) ); ?>" title="<?php echo esc_attr( get_bloginfo( 'name', 'display' ) ); ?>" rel="home"><?php bloginfo( 'name' ); ?></a>
</h1>
<h4 class="site-description">
<?php bloginfo( 'description' ); ?>
</h4>

Önceki

Almanca öğretmenleri için örnek ders planı hazırlama formu

Sonraki

Almanca Selamlama, Tanişma İfadeleri begrüßung

Bir cevap yazın

Email adresiniz paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

  • Email aboneliği

    Esakademi.com'dan iyi ve güzel haberler almak için listeye mailinizi ekleyin