Duyuru: Öğrencilerimiz için ders yazacak Almanca öğretmeni arıyoruz. Almanca öğretmeni olmak ister misiniz?Başvur
esakademi logosu

Genel Almanca Kursu

Genel Almanca Kursu. Kurs sonunda günlük hayatta, turizmde Almanlarla iletişim kurabilecek kadar ve Türkiye’de uygulanan Almanca sınavlarına başvurabilecek kadar Almanca bilginiz olacaktır. Bu kurs Almancaya yeni başlayan ve hızlı bir şekilde Almanca öğrenmek isteyenler için uygundur. Öğretmen Ahmet Bergmann Kurs içeriği 1– Türkçeye göre Almancada neler farklı? Temel ipuçları ve kalıplar2– Şimdiki zamanda fiiller3– Fiil türleri ve düzensiz fiiller4– Düzensiz fiiller: haben ve sein5– Şimdiki zamanda ayrılabilen fiiller6– Emir kipleri7– Sorular8– İsimler ve cinsiyetleri9– İsimlerin çoğul halleri10– Dört hal11– Nominativ hal12– Akkusativ hal13– Dative hal14– Genitiv hal15– Şahıs zamirleri16– Aitlik zamirleri ve sıfatları17– Dönüşlü fiiller18– Olumsuzluklar19– Zarf ve fiil karşılaştırması20–…

Premium İçerik

Bu yazı Premium üyelerimiz içindir. Tüm içeriği görmek için Premium üye olmalısınız. Premium üye olarak dersleri reklamsız, görüntüleyin. Hepsini PDF indir. Yazıların tamamını okuyun. Yazılar oluşturun. Sorularınıza hızlı cevaplar alın.

Zaten üye iseniz buradan giriş yapabilirsiniz

Bochum Üniversitesi'nde Germanistik okudu. Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Almanca öğretmenliği mezunu. Çeşitli kurumlarda, Lise ve dengi okullarda Almanca derslerine girmektedir.

Yorumunuzu ekleyin