Duyuru: Öğrencilerimiz için ders yazacak Almanca öğretmeni arıyoruz. Almanca öğretmeni olmak ister misiniz?Başvur
esakademi logosu

Türkçe testlerinde paragraf sorularını çözmek neden zor geliyor

denemelerde birçok öğrenciye Türkçe ve paragraf sorularını çözmek zor geliyor. Sınavdan sonra öğrencilerin çoğu “paragraf sorularına hiç bakamadım çünkü sorular çok uzundu.” diyor. Ama sınavdan sonra paragraf sorularına tekrar baktıklarında aslında hiç bakmadıkları paragraf sorularının oldukça kolay olduğunu farkediyorlar. Türkçe sorularını çözmenin öğrencilere zor gelmesinin sebebi Türkçe sorularını çözmek sana zor geliyor. Çünkü daha önce tek seferde normal sınav süresi kadar zamanda hiç 40 adet Türkçe sorusu çözmedin. Buna gerçek hayattan örnek verelim İlk defa 3 km koşacak olan bir maratoncuya ilk koşu zor gelir. Ama koşucu hergün pratik yaparsa 3 km’lik parkur 1 ay sonra çok kısa gelecektir. Sen…

Premium İçerik

Bu yazı Premium üyelerimiz içindir. Tüm içeriği görmek için Premium üye olmalısınız. Premium üye olarak dersleri reklamsız, görüntüleyin. Hepsini PDF indir. Yazıların tamamını okuyun. Yazılar oluşturun. Sorularınıza hızlı cevaplar alın.

Zaten üye iseniz buradan giriş yapabilirsiniz

Bochum Üniversitesi'nde Germanistik okudu. Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Almanca öğretmenliği mezunu. Çeşitli kurumlarda, Lise ve dengi okullarda Almanca derslerine girmektedir.

Yorumunuzu ekleyin