Duyuru: Öğrencilerimiz için ders yazacak Almanca öğretmeni arıyoruz. Almanca öğretmeni olmak ister misiniz?Başvur
esakademi logosu

Alman kabinesi işçi kıtlığını hafifletmek için göç yasasını onayladı

Alman kabinesi vasıflı yabancı işgücünü ülkeye çekmek için yeni bir göç yasasını onayladı. 2020’de yürürlüğe girecek olan ve uzun zamandır beklenen yasa, Almanya’da çalışmak isteyen göçmenlerin, özellikle Almanya’nın ve diğer AB vatandaşlarının yapamayacakları iş kıtlıklarını doldurabileceklerini kanıtlayanlar için çeşitli engelleri kaldırıyor. Ayrıca, uygun niteliklere, Alman bilgisine ve gerekli finansal araçlara sahip göçmenlerin Almanya’ya gelip iş aramalarına izin veriyor. Daha önce, fırsat sadece yüksek nitelikli profesyoneller için ayrılmıştı. Bu yasa uyarınca, yabancı emeğin Almanya’ya gelmesine ve niteliklerinin bir Alman kurumu tarafından onaylanmasına ve resmi olarak tanınmasına da izin verilecektir. Alman işletmeleri, özellikle de uygun niteliklere sahip işçilerin yokluğu nedeniyle acı çekenler,…

Premium İçerik

Bu yazı Premium üyelerimiz içindir. Tüm içeriği görmek için Premium üye olmalısınız. Premium üye olarak dersleri reklamsız, görüntüleyin. Hepsini PDF indir. Yazıların tamamını okuyun. Yazılar oluşturun. Sorularınıza hızlı cevaplar alın.

Zaten üye iseniz buradan giriş yapabilirsiniz

Bochum Üniversitesi'nde Germanistik okudu. Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Almanca öğretmenliği mezunu. Çeşitli kurumlarda, Lise ve dengi okullarda Almanca derslerine girmektedir.

Yorumunuzu ekleyin