Duyuru: Öğrencilerimiz için ders yazacak Almanca öğretmeni arıyoruz. Almanca öğretmeni olmak ister misiniz?Başvur
esakademi logosu

Almancada olumsuz cümleler: nein, nicht, kein, sondern, n-wörter (niemand, niemals, nirgendwo usw.)

NeinNicht(adverb)Kein(Adjektiv) Nicht=> “değil” Kein => “yok, hiçbir, bir … değil, hiç kimse, hiç TIPP! “nicht ein” = “kein” nicht oder kein Nicht– Eğer ismin önünde belirli artikel varsa.Er liest das Buch. Er liest das Buch nicht. (O, kitabı okumuyor.) – İsmin önünde aitlik zamiri varsaEr liebt seine Freundin. Er liebt seine Freundin nicht. (O, kız arkadaşını sevmiyor.) – Eylem(fiil) olumsuz yapılacaksaIch will schlafen. Ich will nicht schlafen. (Uyumak istemiyorum.) – Bir zarf/zarf cümlesi olumsuz yapılacaksaSie rennt schnell. Sie rennt nicht schnell. (O, hızlı koşmuyor.) – Bir sıfat sein ile kullanılacaksa Das Kind ist geizig. Das Kind ist nicht geizig. (Çocuk…

Premium İçerik

Bu yazı Premium üyelerimiz içindir. Tüm içeriği görmek için Premium üye olmalısınız. Premium üye olarak dersleri reklamsız, görüntüleyin. Hepsini PDF indir. Yazıların tamamını okuyun. Yazılar oluşturun. Sorularınıza hızlı cevaplar alın.

Zaten üye iseniz buradan giriş yapabilirsiniz

Bochum Üniversitesi'nde Germanistik okudu. Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Almanca öğretmenliği mezunu. Çeşitli kurumlarda, Lise ve dengi okullarda Almanca derslerine girmektedir.

Yorumunuzu ekleyin