Duyuru: Öğrencilerimiz için ders yazacak Almanca öğretmeni arıyoruz. Almanca öğretmeni olmak ister misiniz?Başvur
esakademi logosu

Als, wenn oder wann?

Türkçe –dığı zaman ifadesinin karşılığını almanca şu üç kelime verir: als, wenn, ve wann 1. Wann her zaman şu soruyu sorar “saat kaçta?” veya doğrudan:          Wann kommst du?  Ne zaman(saat kaçta?)geliyorsun? Veya dolaylı olarak: Ich möchte wissen, wann du kommst.  Ne zaman(saat kaçta) geleceğini bilmek istiyorum. Als ve wenn tek sorunun cevabı olmaktan çok 2 veya daha fazla olaylar arasında bağlantı kurmak için kullanılır 2. Als ve wenn tek sorunun cevabı olmaktan ziyade 2 veya daha fazla olaylar arasında bağlantı kurmak için kullanılır 3.      Als neredeyse istisnasız sadece geçmiş zamanda(präteritum)  kullanılır ve geçmişte tek bir hususu, tek bir olayı yani geçmişte belli bir zamanda sadece bir kez…

Premium İçerik

Bu yazı Premium üyelerimiz içindir. Tüm içeriği görmek için Premium üye olmalısınız. Premium üye olarak dersleri reklamsız, görüntüleyin. Hepsini PDF indir. Yazıların tamamını okuyun. Yazılar oluşturun. Sorularınıza hızlı cevaplar alın.

Zaten üye iseniz buradan giriş yapabilirsiniz

Bochum Üniversitesi'nde Germanistik okudu. Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Almanca öğretmenliği mezunu. Çeşitli kurumlarda, Lise ve dengi okullarda Almanca derslerine girmektedir.

Yorumunuzu ekleyin