Duyuru: Öğrencilerimiz için ders yazacak Almanca öğretmeni arıyoruz. Almanca öğretmeni olmak ister misiniz?Başvur
esakademi logosu

04/ Artikeller ve İşaret Zamirleri

Belirli Artikeller Almancada 3 tane belirli Artikel bulunur. Bunlar meşhur üçlü “der”, “die” ve “das” tanımlıklarıdır. Almanca bu üç artikeli konuşmak için kullanır, bunlar isimlerin önünde bulunur ve ismin hallerine göre çekimlenir. İngilizcede belirli artikel sadece bir tane “the” tanımlığı iken Almancada 3 tane vardır: “der”, “die”, “das”. Notlar ❶ das ve die Artikellerinin Nom. ve Akk. durumları aynıdır. z.B.: das Buch ist rot.(Kitap kırmızıdır.), ich lese das Buch.(Kitabı okuyorum.) die Frau ist schön.(Kadın güzeldir.), ich kenne die Frau.(Kadını tanıyorum.) ❷ Nominativ ve Nötr isimlerin Genitiv hali aynıdır. z.B.:  die Seite des Buches.(Kitabın sayfası), Geschichte des Computers(Bilgisayarın tarihi) Bilgi:Şu ya…

Premium İçerik

Bu yazı Premium üyelerimiz içindir. Tüm içeriği görmek için Premium üye olmalısınız. Premium üye olarak dersleri reklamsız, görüntüleyin. Hepsini PDF indir. Yazıların tamamını okuyun. Yazılar oluşturun. Sorularınıza hızlı cevaplar alın.

Zaten üye iseniz buradan giriş yapabilirsiniz

Bochum Üniversitesi'nde Germanistik okudu. Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Almanca öğretmenliği mezunu. Çeşitli kurumlarda, Lise ve dengi okullarda Almanca derslerine girmektedir.

Yorumunuzu ekleyin